Bioderma Markası Hakkında Her Şey

13 Şubat 2017

Bioderma Dermokozmetik Cilt Bakım Ürünleri

Türkiye'de ve Avrupa dahil dünyanın birçok ülkesinde dermokozmetik denilince akla ilk gelen markalardan birisi de elbette Bioderma. Birçok cilt tipi ve ihtiyacı için oldukça etkin bakım serileri sunan Bioderma ülkemizde de birçok kullanıcı tarafından beğeni ile tercih edilmekte. Bioderma markası ana dağıtım kanalı olarak dermokozmetik eczane noktalarını seçmiş durumda. Bunun yanında markanın ürünlerini bazı internet sitelerinde de bulmak mümkün. 

Bioderma Hangi Ülkede üretiliyor?

Bioderma Fransa'da üretilen bir Fransız Markası. 

Bioderma markasının öyküsü 1970'li yıllarda yenilikçi bir Eczacı olan Fransız Jean Noel Thorel'in biyoloji ve dermatoloji alanındaki dünyanın önde gelen uzmanlarıyla diyaloğa girmesiyle başlıyor. Kısa süre sonra ilk patentler ile beraber Bioderma felsefesi de şekilleniyor:

Biyoloji Dermatolojinin hizmetinde : Bioderma

Biyoloji ve dermatoloji Bioderma markasının ortak isim kaynakları. Markayı klasik kozmetik ürünlerden ayıran en önemli nokta da işte bu. İnsan cildini iyi tanıyan, onun her türlü ihtiyacını bilimsel yöntemlerle keşfedip, yüksek teknoloji ve kaliteli ham maddeleri çok yüksek titizlik ile bir araya getiren formülleri ortaya çıkartan bu felsefe, bugün dünyanın birçok ülkesinde on milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. 

Markanın ilk çıkışı 1977 yılında Node yani No deterjan anlamına gelen şampuan serisi ile başlıyor. Node Şampuanlar saça ve saç soğanına zarar vermeden kirleri temizlemeye, saçın doğal lipidik film örtüsünü aşındırmadan bir şampuandan beklenen her türlü fonksiyonu yerine getirmeye yardımcı oluyor. Bu şekilde daha sağlıklı bir saç ve daha güzel görünen saçlara kavuşmam mümkün oluyor. Bioderma Node Şampuan serisi bugün dahi halen oldukça önemli ve tercih edilen saç bakım ürünleri arasında yerini korumakta. 

Bioderma NodeDS saç bakım ürünleri için tıklayınız.

Bundan sonraki yıllarda Jean Noel etrafını kendisi gibi düşünen bir çok araştırmacı bilim adamı ile destekleyerek dermatolojinin hizmetindeki biyoloji felsefesini daha da geliştirmeye ve bunu yeni ürünlere yansıtmaya devam etti. Özellikle 1992 yılından sonra hassas ciltler üzerine yoğunlaşan Bioderma kendi patentini taşıyan Bioderma Sensibio Hassas Cilt serisini geliştirdi.  Hassas ciltler için etkin bir bakım sunan Bioderma Sensibio serisi içerisinde, kremler, tonikler, kapatıcı nitelikteki Ar ve BB kremler mevcut. Ancak Bioderma Sensibio serisinin en önemli üyesi, hem cilt temizliği hem de oldukça konforlu bir makyaj temizliği sunan Bioderma Sensibio H2O Misellar su adlı ürün. Çoğu kullanıcı tarafından Bioderma Cilt temizleme suyu olarak da bilinen bu ürün, hem yüz hem de göz çevresi temizliğinde güvenle kullanılabilen etkin bir ürün. 

Cildime hangi Bioderma ürününü kullanmalıyım?

Bioderma Atoderm serisi ise dış etkenlerden diğer cilt tiplerine oranla daha çok etkilenen hassas ve kuru ciltler için bakım sağlayan özel bir seridir. Bu seri içerisinde Atoderm cilt temizleyiciler, nemlendirici ve cilt bariyerini korumaya yardımcı kremler, balmlar, yıkama yağları gibi ürünler bulunmakta. 

Bioderma Sebium Hangi ciltlere uygun?

Diğer bir ürün grubu ise düzensiz ve yağlanan ciltlerin özel bakım serisi Bioderma Sebium Ürünleri. Bioderma Sebium serisinin üyeleri ise Bioderma Sebium H2O, Sebium Global Krem, Sebium Maske, Peeling, AI gözenek bakım kremi, Sebium serum gibi ürünler. Karma ve yağlı ciltler için komple bakım sunan Bioderma Sebium ürünleri de kendi alanında en çok tercih edilen ürünlerden. 

Bioderma Güneş ürünleri Bioderma Photoderm çeşitleri :

Markanın güneş ürünleri ise Bioderma Photoderm adı altında toplanmış. Her cilt tipine özel farklı seçenekler sunan Bioderma Photoderm serisi hemen hemen her sene yenileniyor ve yeni üyeler kazanıyor.  Hassas ciltler için güneş koruma faktörü içeren kremler, renkli güneş kremleri, Bioderma Compact Güneş  kremleri, Photoderm Leb sprey, Bioderma Photoderm AKN ise karma, yağlı ve düzensiz ciltlere özel güneş kremi. 

Bioderma Cicabio serisi ise çok hassas ve narin ciltler için özel bir seri.  

Bioderma Hydrabio serisi ise kuru ciltler için dermokozmetik nemlendiricilerden oluşuyor. Hydrabio H2O nemsiz ciltler için özel temizleme suyu. Misellar özellikteki bu temizleme suyu ile cildinizi kurutmadan temizlemeniz ve sonrasındaki yumuşaklığı hissetmeniz mümkün oluyor. Bunun yanında riche yani yoğun ve Legere yani hafif kıvamlı nemlendirici kremler, nem maskesi ve serum gibi ürünler de bu serinin üyeleri. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.