Bioderma Markası Hakkında Her Şey

13 Şubat 2017

Bioderma Dermokozmetik Cilt Bakım Ürünleri

Türkiye'de ve Avrupa dahil dünyanın bir çok ülkesinde dermokozmetik denilince akla ilk gelen markalardan birisi de elbette Bioderma. Bir çok cilt problemine karşı oldukça etkin bakım serileri sunan Bioderma ülkemizde de bir çok kullanıcı tarafından beğeni ile tercih edilmekte. Bioderma markası ana dağıtım kanalı olarak dermokozmetik eczane noktalarını seçmiş durumda. Bunun yanında markanın ürünlerini bazı internet sitelerinde de bulmak mümkün. 

Bioderma Hangi  Ülkede üretiliyor?

Bioderma Fransa'da üretilen bir Fransız Markası. 

Bioderma markasının öyküsü 1970'li yıllarda yenilikçi bir Eczacı olan Fransız Jean Noel Thorel'in bioloji ve dermatoloji alanındaki dünyanın önde gelen uzmanlarıyla diyaloğa girmesiyle başlıyor. Kısa süre sonra ilk patentler ile beraber Bioderma felsefesi de şekilleniyor:

Biyoloji Dermatolojinin hizmetinde : Bioderma

Biyoloji ve dermatoloji Bioderma markasının ortak isim kaynakları. Markayı klasik kozmetik ürünlerden ayıran en önemli nokta da işte bu. İnsan cildini iyi tanıyan, onun her türlü sorununu ve ihtiyacını bilimsel yöntemlerle keşfedip, yüksek teknoloji ve kaliteli hammeddeleri çok yüksek titizlik ile bir araya getiren formülleri ortaya çıkartan bu felsefe, bu gün dünyanın bir çok ülkesinde on milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. 

Markanın ilk çıkışı 1977 yılında Node yani No deterjan anlamına gelen şampuan serisi ile başlıyor. Node Şampuanlar saça ve saç soğanına zarar vermeden kirlerden arınma sağlarken, saçlı derinin doğal lipidik film örtüsünü aşındırmadan bir şampuandan beklenen her türlü fonksiyonu yerine getiriyor. Bu şekilde daha sağlıklı bir saç derisi ve daha güzel görünen saçlara kavuşmam mümkün oluyor. Bioderma Node Şampuan serisi bu gün dahi halen oldukça önemli ve tercih edilen saç bakım ürünleri arasında yerini korumakta. 

Bioderma NodeDS saç bakım ürünleri için tıklayınız.

Bundan sonraki yıllarda Jean Noel etrafını kendisi gibi düşünen bir çok araştırmacı bilim adamı ile destekleyerek dermatolojinin hizmetindeki biyoloji felsefesini daha da geliştirmeye ve bunu yeni ürünlere yansıtmaya devam etti. Özellikle 1992 yılından sonra hassas ciltler üzerine yoğunlaşan Bioderma kendi patentini taşıyan Bioderma Sensibio Hassas Cilt serisini geliştirdi.  Hassas ve kızarık görünümden muzdarip ciltler için etkin bir bakım sunan Bioderma Sensibio serisi içerisinde, kremler, yatıştırıcı nitelikte tonikler, kapatıcı nitelikteki Ar ve BB kremler mevcut. Ancak Bioderma Sensibio serisinin en önemli üyesi, hem cilt temizliği hem de oldukça konforlu bir makyaj temizliği sunan Bioderma Sensibio H2O Misellar su adlı ürün. Çoğu kullanıcı tarafından Bioderma Cilt temizleme suyu olarak ta bilinen bu ürün, hem yüz hem de göz çevresi temizliğinde güvenle kullanılabilen etkin bir ürün. 

Cildime hangi Bioderma ürününü kullanmalıyım?

Bioderma Atoderm serisi ise dış etkenlere karşı aşırı tepkisel davranan, hassas ve kuru ciltler için bakım sağlayan özel bir seridir. Bu seri içerisinde Atoderm cilt temizleyiciler, nemlendirici ve cilt bariyerini destekleyici kremler, balmlar, yıkama yağları gibi ürünler bulunmakta. 

Bioderma Sebium Hangi ciltlere uygun?

Diğer bir ürün grubu ise düzensiz ve yağlanma sorunu yaşayan ciltlerin özel bakım serisi Bioderma Sebium Ürünleri. Bioderma Sebium serisinin üyeleri ise Bioderma Sebium H2O, Sebium Global Krem, Sebium Maske, Peeling, AI gözenek bakım kremi, Sebium serum gibi ürünler. Karma ve yağlı ciltler için komple bakım sunan Bioderma Sebium ürünleri de kendi alanında en çok tercih edilen ürünlerden. 

Bioderma Güneş ürünleri Bioderma Photoderm çeşitleri :

Markanın güneş ürünleri ise Bioderma Photoderm adı altında toplanmış. Her cilt tipine özel farklı seçenekler sunan Bioderma Photoderm serisi hemen hemen her sene yenileniyor ve yeni üyeler kazanıyor.  Hassas ciltler için güneş koruma faktörü içeren kremler, renkli güneş kremleri, Bioderma Compact Güneş  kremleri, Photoderm Leb sprey, Bioderma Photoderm AKN ise akne ve sivilce problemi yaşayanların güneş kremi. 

Bioderma Cicabio serisi ise aşınmış, yıpranmış ve bariyer desteğine ihtiyaç duyan ciltler için özel bir seri.  

Bioderma Hydrabio serisi ise nem problemi yaşayan ciltler için dermokozmetik nemlendiricilerden oluşuyor. Hydrabio H2O nemsiz ciltler için özel temizleme suyu. Misellar özellikteki bu temizleme suyu ile cildinizi kurutmadan temizlemeniz ve sonrasındaki yumuşaklığı hissetmeniz mümkün oluyor. Bunun yanında riche yani yoğun ve Legere yani hafif kıvamlı nemlendirici kremler, nem maskesi ve serum gibi ürünler de bu serinin üyeleri. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.