BB Krem ve CC Kreme Dair Her Şey

24 Haziran 2020

Renkli nemlendiricilerin favori ürünlerinden olan BB ve CC kremler, içinde bulunduğumuz hızlı yaşam tarzına uygun olarak; fondöten gibi yoğun kapatıcıların aksine daha hafif yapısı ve kolay kullanımıyla pratik çözümler sunuyor. Bu yazımızda “BB krem ve CC krem nedir?”, “BB krem ve CC krem ne işe yarar?”, “BB krem ve CC krem arasındaki farklar nelerdir?” gibi sorulara cevap aradık. BB krem ve CC krem ile ilgili merak edilen her şeyi sizler için araştırdık.

BB Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

“Beauty Balm” (Güzellik Kremi) olarak da bilinen BB krem; nemlendirici, makyaj bazı, kapatıcı, renk eşitleyici, güneş kremi ve fondötenin tek bir üründe birleşimi gibidir adeta. Fondötenden daha hafif yapısı ve kapatıcılığı olan BB krem, cildinizin nefes almasını engellemeden cilt kusurlarını kapatmak ve hafif bir ten makyajı görünümüne ulaşmak isteyenler için idealdir. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan BB kremler, geniş spektrumlu koruma faktörleriyle cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korur.

CC Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

“Colour Correcting” (Renk Dengeleyici) veya “Complexion Correcting” (Cilt Dengeleyici) sözcüklerinin kısaltılmış hali olan CC krem, cilt üzerindeki kızarıklıkları kapatmak ve renk eşitsizliklerini düzenlemek için geliştirilmiştir. BB kremden daha hafif olan yapısıyla sivilceye yatkın yağlı ciltler için idealdir. Ciltte oluşmuş sararmalar, lekeler ve kızarıklıkları CC krem ile kapatabilir, içerisindeki ışık yansıtıcı partikülleri sayesinde anında aydınlık ve ışıltılı bir cilde kavuşabilirsiniz. Yağlı ciltlerin parlamasını kontrol altına alıp mat bir görünüm sağlarken aynı zamanda da cildi nemlendirir. Hafif yapısıyla makyaj bazı olarak da kullanabilirsiniz.

BB ve CC Krem Farkları
BB Krem ve CC Krem Arasındaki Farklar ve Benzerlikler Nelerdir?

• Her iki kremde cildi nemlendirir ve pürüzsüz bir görünüm sağlar.
• Her iki ürünün de güneş koruma faktörüne sahip seçenekleri vardır.
• Her iki ürünün de yaşlanma karşıtı bakım özelliğine sahip olan ürünleri vardır.
• Her iki üründe cilt kusurlarının kapatılmasını sağlar, ancak fondöten kadar etkili değillerdir.
• Her iki ürünün de farklı cilt tonlarına uygun ürünleri vardır.
• Her iki üründe komedojenik değildir.
• BB kremin yapısı CC kremden daha yoğun ve yağlıdır.
• BB krem hafif fondöten etkisi yaratırken CC krem ton farklılıklarını düzenler.
• BB krem CC kremden daha fazla kapatıcı özelliğe sahiptir, ancak CC krem cildinize uyum sağlayarak renk eşitliği sağlar.
• BB krem daha yoğun nemlendirici içerir, bu sebepten dolayı yağlı cilde sahip olanlar CC kremi tercih etmelidir.
• CC krem morluk ve kızarıklık karşıtı bakım yapan ürün seçeneklerine sahiptir.
• BB krem antioksidan, CC krem C vitamini içerir.

BB ve CC Kremden Hangisi Size Uygun?

Hafif bir fondöten etkisinin yanı sıra, güneş koruması ve yoğun nemlendirme istiyorsanız BB kremi; cilt tonunuzu eşitlemek, cildinizi yağlandırmadan nemlendirmek istiyorsanız CC kremi tercih etmelisiniz.

BB ve CC Krem Önerileri

Dermoskin Spf50 BB Cream 50 ml

Cildin renk tonunu dengelemeyi hedefleyen Dermoksin BB krem içeriğindeki SPF50 ile sizi güneşin zararlı etkilerinden de korur. Cildinize leke oluşumunu engellemete ve cildinizi nemlendirmeye yardımcıdır. Cilt yüzeyinin tazelenmesine ve sıkılaşmasına katkı sağlar.

Dead Sea Spa Magik BB Cream Spf15 15ml

Cildinizi düzgünleştirmeye yardımcı Dead Sea Spa Magik BB krem tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur. Dayanıklı bir fondöten gibi kullanılabilir. Cilt pürüzlerini, kırışıklık ve çizgileri azaltmak ve kapatmak için kullanılan bir üründür Gözenekleri kapatmaz. Cildin tonuna uyum gösterir.

La Roche Posay Anthelios Ultra SPF 50 Renkli BB Krem 50 ml

Hassas ciltler için renkli yüksek güneş koruyucu yüz kremi La Roche Posay Anthelios Ultra SPF50 Renkli BB Krem göz çevresi kullanımına uygundur. UVA, UVB ve Infrared A ışınlarının ve hava kirliliğinin sebep olduğu bazı hasarlara karşı cildi korur.

La Roche Posay Rosaliac CC Krem SPF 30 50 ml

Hassas ciltler için uygun kapatıcı etki sağlayan CC krem her cilt tonuna uyum sağlar. Kızarıklıkları anında kapatıcı ve düzeltici etkiye sahiptir. Kızarıkların kapatılmasında ve kızarıklık giderilmesinde kullanılabilir. Cilt tarafından hızlıca emilir, iz bırakmaz

SVR Topialyse Palpebral CC Cream SPF20 Light 7gr

SVR Topialyse Palpebral CC krem çok hassas ve tepkisel göz çevresi ve göz kapaklarına özel geliştirilmiştir. Göz çevresinin nemlendirilmesine ve yatıştırılmasında yardımcı olur. Kapatıcı özelliği vardır. SPF20 güneşten koruma filtreleri ile güneş ışınlarından korumaya yardımcıdır.

Noreva AR CC Cream Light SPF30 40ml

Noreva AR CC hassas ciltlere özel UV korumalı renkli bakım kremidir. Hassas ciltler için formüle edilmiş renkli yoğun bakım kremidir. Kapatıcılık sağlayarak renk tonu eşitsizliğini dengelemeye yardımcı olur. SPF 30 UV koruması içerir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.