Avene Markası Hakkında Her Şey

06 Şubat 2017

Dermokozmetik markaları tanıyalım : Avene

Avene markası Avrupa’nın dermokozmetik ve ilaç devi Pierre Fabre Dermocosmetics firmasının amiral gemisi olan markasıdır. Fransa’nın tarihi kaplıca köyü olan Avene yöresinden çıkan termal su kullanılarak üretilen dermokozmetik ürünlerle ün kazanmıştır. Eau Thermale Avene çok eski yıllardan bu yana insanlarım hem kas, iskelet hem de cilt ihtiyaçları için başvurdukları bir termal terapi merkezidir. Avene termal Suyuna Avene havzasının bitki örtüsü, jeolojik yapısı, toprağın alglerden ve bakterilerden oluşan florası, tüm dünyada ünlü bir termal su olma niteliği kazandırmıştır.

Fransa’nın tarihi kaplıca köyü

Avene Hidroterapi Merkezi

Markanın kurucusu Eczacı Pierre Fabre’dir.  Pierre Fabre Grubu, araştırma geliştirme kültürüne, etik ve farmasötik değerlere sahip, 50 yılı aşkın süredir halk sağlığına hizmet eden ikinci büyük bağımsız Fransız farmasötik firmasıdır. 130 ülkedeki 10.000 çalışanı, firmanın ilaç, aile sağlığı ve dermokozmetik alanlarındaki mükemmeliyetçilik ve yenilikçiliğe duyduğu arzuya ortak olmaktadır. Grup 2012 yılında 1,98 milyon avro ciroya ulaşmıştır ve cirosunun %54’ü uluslararası alandan elde edilmektedir. 44 ülkede iştiraki bulunan Pierre Fabre Grubu, 130 ülkede faaliyet göstermektedir. Grup, her yıl ilaçtan elde ettiği karın %20’sini 3 önemli alanda yürütmekte olduğu Ar&Ge çalışmalarına aktarmaktadır. Onkoloji, dermatoloji, nöropsikiyatri alanlarındaki grup çalışmaları birçok yenilikçi bilimsel gelişmelere ışık tutmuştur.

Pierre Fabre Dermokozmetik ve İlaç firması Türkiye’deki faaliyetlerini Pierre Fabre Türkiye Ltd. isimli şirketi aracılığı ile yürütmektedir.  Firmanın diğer markaları Ducray, Klorane, Klorane Bebe markalarıdır.

Avene – Eau Thermale Avene:

Eau Thermale Avene, geniş ürün gamı ile hassas ciltlerden,kuru ciltlere kadar geniş bir yelpazede dermokozmetik ürünler sunar.

Eau Thermale Avene ürün çeşitlerinde yer alan tüm ürünler, ferahlatıcı özellikleri dolayısı ile tüm dünyada dermatologlar tarafından tavsiye edilen Avene Termal Suyu içermektedir.

Eau Thermale Avene markası; su üzerinde araştırmaların yapıldığı, korunmuş bir çevreye ve uluslararası üne sahip olan, dermatoljiye adanmış bir hidroterapi merkezine sahiptir. Eau Thermale Avene hidroterapi merkezi 1874’ten beri kamu yararına çalışmalar yapmaktadır.

 

Avene’nin hikayesi:

- Avene Termal Su’yu dermatoloji yönünden sağladığı terapötik etkileri ile 1736 yılında keşfedilmiştir.

- Termal su kaynağı, 1874 yılında kamu sağlığı yararına kullanılmaya başlanmıştır.

- 1975: Avene kaynağı Pierre Fabre Laboratuarları tarafından satın alınmıştır.

- 1990: Hidroterapi Merkezi kurulmuştur.

- 2007: Hidroterapi Merkezi yakınında su laboratuvarları kurularak Termal suyun kompozisyonu üzerine araştırmalar buradan yürütülmeye başlanmıştır.

Avene markasının farklı cilt ihtiyaçlarına yönelik çözümler üreten farklı ürün grupları bulunmakta.

Bunlar kızarıklık ve kılcal damar görünümü ile mücadele eden Avene Antirougeurs Serisi, karma, yağlı ve düzensiz ciltler için özel bakım sağlayan Avene Cleanance Expert serisi, Avene Hydrance serisi nemlendiriciler, Physiolift serisi anti-age bakım ürünleri, Hassas ve tolerans seviyesi düşük ciltler için Tolerance Extreme serisi, Cicalfate ve Cold cream serisi, hassas vücutlar için Xeracalm serisi ve Trixera serisi ve Avene güneş ürünleri serisi olarak özetlenebilirler. Ayrıca Avene markasının oldukça başarılı makyaj çıkartıcı ve cilt temizleme ürünleri mevcut. 

Avene markasının bugün ülkemizde satılmıyor olsa da oldukça başarılı bulunan Couvrance ismini taşıyan renkli kapatıcı ve makyaj serisini de anmak gerekir.

Firmanın merkezi halen Fransa’dadır.

Uluslar arası websitesi :  http://www.eau-thermale-avene.com/

Türkiye resmi sitesi:    http://www.eau-thermale-avene.com.tr/

Avene Lait Enfant Spf50+ Güneş Koruyucu Losyon 250ml

Avene Thermal Su 300 ml

Avene Aşırı Hassas Ve Tepkisel Ciltler İçin Bakım SETİ (Normal Cilt)

Avene Micellar Lotion Temizleme Losyonu 400ml

Tüm Avene ürünlerini incelemek için tıklayınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.