40’lı Yaşların Cilt Bakımı

07 Kasım 2019

40’lı Yaşların Cilt Bakımı

40’lı Yaşların Cilt Bakımı

Cilt, zamanla birlikte dış faktörlere açık hale geliyor. Cildin savunma mekanizmasının düşmesi bunda önemli faktör oynuyor. Özellikle 40’lı yaşlardan itibaren net bir şekilde görülen yaşlanma etkilerine karşı 40’lı yaşlara gelmeden bakım yapmak şart. Böylelikle cildin gelen zamanın etkilerine karşı güçlendirmek mümkün. Siz de 40’lı yaşlarda da devam edecek cilt bakımınızla farkınızı hissettirebilirsiniz.

40’lı Yaşlarda Sıkı Görünen Bir Cilt

25 yaşından itibaren cilt, kolajen üretmeyi yavaşlatıyor. Bununla birlikte göz çevresinde ince çizgiler oluşuyor ve zaman bir nevi kendini hatırlatmaya başlıyor. 30’lu yaşlarda bu etkiler yavaş yavaş yerini ince kırışıklıklara çevirirken 40’lı yaşlardan itibaren yaşlanma belirtileri net bir şekilde görülmeye başlıyor.

Cildinize bakım yapmadan önce sağlıklı bir görünüm için bazı noktaları hayatınıza adapte etmeniz gerekmektedir. Öncelikle kesinlikle sigaradan uzak durmalısınız. Çünkü sigara cilt görünümünü olumsuz yönde etkileyen faktörlerden biridir. Yine sağlıksız beslenmek, düzensiz uyku saatleri, yeterli uykuyu almamak bu faktörlerden bazılarıdır. 40’lı yaşlarda güzel görünen bir cilde kavuşmak için ayrıca 25’li yaşlardan itibaren net bir anti aging bakımı yapmak gerekir. Bunlar dışında 40’lı yaşlara sahip kadınlar için cilt bakımı önerisi sunacak olursak;

• 4 mevsim güneş kremi kullanın. Cilt yaşlanmasını tetikleyen faktörlerin başında güneşin zararlı UV ışınları gelir. Güneşin zararlı UV ışınları cildi yorar ve cilt kalitesini olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle 40’lı yaşlarda bakım için dört mevsim güneş kremi kullanmalısınız. Çünkü güneşin zararlı UV ışınları dört mevsim etkili.
• Bol su için. Cildin sağlıklı bir görünüme ulaşması için bol su tüketmek önemli. Günde en az iki litre su içerek cildinizi içten de destekleyebilirsiniz. Unutmayın su hayattır.
• Cilt bakımınızı aksatmayın. Cilt bakımı her yaşta önemli. Cilt bakım rutininizi eksiksiz tamamlayarak cildinizin güzelliğine katkıda bulunabilir, cildinizin ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Günlük nem, temizleme ve güneşten koruma aşamaları ile cildinizin bakımını rahatlıkla yapabilirsiniz.
• İyi uyuyun. Günlük uyku saatlerinize dikkat ederek, düzenli uyuyarak cildinizin güzelliğini destekleyebilirsiniz. Güzellik uykusu diye boşuna geçmemiş literatürlere. Unutmayın uzmanlar cilt güzelliği için özellikle 11 ile 2 arasında uyumanın öneminden bahsediyor.
• Göz çevrenize mutlaka bakım yapın. Göz çevresi, doğal yaşlanma belirtilerinin en fazla görüldüğü bölgelerden biridir. Bu nedenle cildin bu bölgesine mutlaka bakım yapılmalıdır.

Dermoeczanem.com’da cildin yaşlanma etkisine bakım yapan, cilde enerji be gençlik kazandırmaya yardımcı çok kaliteli ürünler yer almaktadır.

Lubex Anti Age Day Classic Spf10 Mineral

İçeriğinde yer alan yoğun aktifler ciltten zamanın etkilerini gidermeye çalışır. Cildin nemini yükseltmeye çalışır ve cildin doğal ışıltı kazandırmayı amaçlar. Normal ve karma ciltler için uygundur. Güneşin UV ışınlarına karşı formülünde yer alan koruma faktörüyle müdahale eder. Her gün düzenli ve sürekli kullanıldığında farkını hissedebilirsiniz.

Filorga Anti Age Miceller Solution

Cildi temizlemek için özel geliştirilmiştir. Cildi yormadan rahatlatmaya çalışır ve cilde kompleks bir bakım yapar. Cildi tertemiz yapar ve cildin yaşlanma eğilimine karşı bakım yapar. Gözenekleri temizler, cildin sebum dengesini ayarlamaya çalışır. Cildi ferahlatmaya yardımcı olur. Sitemizde çok avantajlı bir kampanyaya sahip Filorga ürünlerine ve bu miselar suya anında ulaşabilirsiniz.

Babe Proteoglycan F+F Ampul Anti Aging Etkili Konsantre Bakım

Yaşlanma belirtilerine karşı geliştirilen bu özel aktif, cildin kırışıklığa eğilimini azaltmaya yardımcı olur, cilde kompleks bir bakım yapar. Ayrıca cildin yorgunluğunu gidermeye çalışır. Kadınlardan yoğun ilgi görmeye yardımcı Babe Proteoglycan F+F Ampul Anti Aging Etkili Konsantre Bakım, sitemizde sizleri bekliyor.

Frei öl Yaşlanma Karşıtı Gündüz Bakım Kremi Day Care

Anti aging içeriklerle donatılmış Frei öl Yaşlanma Karşıtı Gündüz Bakım Kremi Day Care, cilde derinlemesine bakım yapar ve cildin yaşlanma belirtilerini azaltmaya çalışır. Günlük bakımda oldukça işlevsel bir kullanıma sahiptir. Cildin nemini takviye eder ve cilde ışıltı verici bir bakım yapar.

Dermalogica Daily Superfoliant

Cildi pürüzsüzleştiren özel formüle sahiptir. Ciltte görülen zamanın etkilerine karşı bakım yapar. Cildi nemlendirir ve ışıltı kazandırmaya çalışır. Günlük kullanım için uygundur ve cilde derinlemesine bakım yapar. Cildi yumuşak bir hisse kavuşturmaya yardımcı olur. Dermalogica Daily Superfoliant, dermoeczanem.com’da sizlerle…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.