20'li Yaşlara Özel Cilt Bakım Tavsiyeleri

18 Eylül 2019

20’li yaşlar, insan cildinin en güzel olduğu zamanlar. Yeni makyaj ve cilt bakımına geçiş, rutini belirleyiş gibi güzellik aktivitelerinin başladığı yıllar aynı zamanda. Bu yıllarda cilde bakmak herhangi bir istenmeyen durum ile karşılaşma olasılığını düşürmesi açısından oldukça önemli. Tabii doğru bir bakım için; cildinizin ihtiyacını ve tipini net olarak belirlemelisiniz.

20’li Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

20’li yaşlardaysanız “Gencim cilt bakımı yapmama gerek yok” gibi düşüncelerle cildinizi riske atmayın. Unutmayın, yaşlandığınızda güzel görünen bir cilde sahip olmak isterseniz 20’li yaşlardan itibaren cildinize iyi bakmanız gerekir. Çünkü yirmili yaşların son çeyreğinde ciltte bazı görünüm değişiklikleri oluşabilir. Cilt kendini zamanın kollarına bırakmaya hazırlanır. Bu nedenle 20'li yaşlarda yapılan bakımın önemi büyüktür.

20’li yaşların en temel rutini temizlenme, nemlendirme ve maskedir. Aslında bu rutinlerin yaşı ya da zamanı yoktur. 20’li yaşlardan itibaren başlanması ve her zaman yapılması gerekir.

20’li yaşlardaki yetişkinler daha berrak bir cilde sahiptirler. Bu nedenle kompleks bir cilt bakımı yerine ferahlatılmış bir cilt bakımı yeterli gelebilir. Günlük cildinizi temizlemeli, makyaj çıkarılmalı ve nemlendirici kreminizle nem ihtiyacını karşılamalısınız. Haftalık bakımda ihtiyacınıza göre yapacağınız maskelerle cildinizi ferahlatabilirsiniz. Bu temel rutinler dışında 20’li yaşlarda;

Cilt Bakım

• Günlük ağır makyajlardan kaçın

Cildinizin en güzel zamanları hiç şüphesiz 20’li yaşlar. Bu yaşlarda ağır makyajlar cildinizde istenmeyen durumlara sebebiyet verebilir. Bu nedenle ağır makyajları tercih etmek yerine hafif makyajı tercih etmek doğal güzelliğinize katkıda bulunacaktır. Doğal güzellik için mineral makyaj ürünleri biçilmiş kaftandır. Sitemizde yer alan mineral makyaj ürünlerini tercih ederek doğal makyaja kavuşabilirsiniz.

• Güneşten cildinizi mutlaka koruyun

Güneşin zararlı UV ışınları özellikle yaşlanma etkilerini artırır ve birçok ciltte istenmeyen durumlara neden olabilir. Bu nedenle dört mevsim cildinizi güneşten korumanız gerekir. Sitemizde her cilt tipine özel güneş kremi bulunmaktadır. Dilediğiniz ürüne anında kavuşmak için linke tıklayın.

• Cilt tipinize göre ürün kullanın

Cilt tipine göre ürün kullanmak bakımın kalitesini artırır ve cildin ihtiyacını net olarak karşılar. Ayrıca ciltte herhangi bir istenmeyen durum oluşma riskini düşürür. Siz de cildinize bakım yapmadan önce mutlaka cilt tipinizi tespit etmeniz gerekir.

• Yirmili yaşların son çeyreğinde anti aging bakım yapmaya başlayın

Yirmili yaşların son çeyreğinde anti aging bakım yapmaya başlamak gerekir çünkü cilt buna ihtiyaç duyar. Cildinizi gelen zamandan korumak için mutlaka bakım ürünleri kullanmalısınız. Dermoeczanem.com’da yaşınıza uygun birçok anti aging ürün bulunmaktadır. Keşfetmek için hemen tıklayın.

 

Erkek Bakım
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.