Peelingin Faydaları Nelerdir?

10 Mayıs 2019

Peelingin Faydaları Nelerdir?

Peelingin Faydaları Nelerdir?

Sorunsuz, sağlıklı görünen bir cilde sahip olmak ister misiniz? Ya da, "ışıltısıyla insanların bakmaya doyamadığı bir cilde sahip olma" fikri sizce de çok hoş değil mi? Cildinizde tüm bu güzel özelliklere sahip olabilmek için, cilt bakım ürünlerinden yardım alarak bakım yapmanız gerekir. Cilt tiplerine göre ayrı seçenekler barındıran bakım ürünleri, farklı cilt sorunları çözmeye odaklanmıştır. Cilt sorunlarını çözmek için üst düzey formüllerle donatılmış bakım ürünlerinden biri, peelinglerdir. Dilimize İngilizceden geçen ve kelime anlamı “kabuğu soymak” manasına gelen peelingler cilt üzerinde paha biçilmez performansa sahiptir ve cilde etkilerinin benzerliği dolayısıyla genelde maskelerle karıştırılır. Peki, peeling nedir? Faydaları nelerdir? Birlikte inceleyelim.

Peeling nedir?

Peelingler, içeriğinde mikro tanecikler bulunan ve cildi derinlemesine temizleyen cilt bakım ürünleridir. Tıkanmış gözenekleri açan ve arındıran peelingler, cilt yüzeyinde yer alan sorunlara karşı bakım yapar. Peelingler ev tipi ve profesyonel yapılabilen çeşitleri ile birçok cilt sorununa karşı çözüm önerileri sunar.

Profesyonel peeling yöntemleri uzman doktorlar ve cilt bakım uzmanları tarafından cilt yüzeyine yüksek konsantrasyonlu sıvılarla uygulanır. Lazer peeling işlemleri profesyonel peeling grubuna girer. Örneğin derin lekeler ve akne izlerine sahipseniz doktorunuz size bir yöntem önerebilir.

Ev tipi peelinglerde ise özellikle bilinmesi gereken nokta her cilt tipine peelig uygulanmaz. Yani bazı sorunlu ciltlere peeling uygulaması sorun oluşturabilir. Mesela hassas ve kızarıklığa eğilimli bir cilde sahipseniz peeling yapmanız önerilmez.

Peeling uygulama sıklığı ise cildinizin ihtiyacına ve toleransına bağlı olarak değişir. Yazın güneşin etkilerine bağlı olarak cildinizin hassasiyeti artabilir. Bu noktada peelinglerin mutlaka gece yapılması önerilir. Uygulandıktan sonra cildi yatıştırmak için gül suyu, aloe vera suyu, termal su kullanılabilir. Peeling uygulandıktan sonraki günde dışarı çıkılması gibi bir durumda mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır.

El, ayak, yüz, vücut, saç dibi ve dudaklar için ayrı olarak geliştirilen peelingler geniş ürün gamına sahiptir.

Peelingin cilde sağladığı faydalar nelerdir?

Ballı, kahveli, şekerli, bitki özlü, ölü deniz tuzlu gibi cilde yararlı ham maddelerden seçilerek geliştirilen peelinglerin, cilde birçok faydası vardır.  Peelingler;

• Yağlı ve sivilceye eğilim sorununa karşı etkili bakım yapar

Yağlı ciltlerde, sebumun aşırı yağ salgılaması sonucu sivilceye eğilim sorunu ortaya çıkar. Yağlı ciltlere özel geliştirilen peelingler, sivilce oluşum riskini azaltır.
Yağlı bir cilde sahipseniz ve cildiniz sivilceye eğilimli ise gece uyumadan önce Babe Stop-Akn Exfoliating Cream rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sahip olduğu üst düzey formüller sayesinde, sebum sıvısını dengeleyen ürünle, ferah bir cilde kavuşabilirsiniz.

• Siyah nokta oluşumuna karşı bakım sağlar

Siyah noktalar, sebum yağının gözenekleri tıkaması sonucu oluşur. Özellikle kadınların regl dönemlerinde ve cildin güneş ışınlarına fazla maruz kaldığı zamanlarda oluşumu daha sık görülür. Siyah noktalara karşı geliştirilen peelingle, cildinize bakım yaparak siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Siyah noktalara karşı özel geliştirilen Loreal Paris Şeker Peelingi Siyah Nokta Karşıtı peelingi, haftada üç kez uygulayarak, bu soruna karşı cildinizi koruyabilirsiniz. Ürün, formülündeki şeker ve kivi tohumları ile cildinizi beslemeye de yardımcı olur.

• Ciltteki kiri, tozu, makyaj kalıntısını temizler, gözenekleri arındırır

Cildinizi günlük olarak temizleyip devamında tonikle gözeneklerinizi arındırıyorsanız, haftalık bakımınıza peelingleri ekleyerek kapsamlı bir cilt temizliğine kavuşabilirsiniz. Peelingler, ciltte kalan makyaj artıklarını, kiri, tozu ve yağı derinlemesine temizler. Cildinizi yatıştırmak ve ferahlığa ulaştırmak için peelingleri kullanmayı deneyin.

• Doğal yaşlanma etkisini yavaşlatır

Kirli ve gözenekleri tıkanmış bir ciltte kırışıklık oluşum riski artabilir, cilt ışıltısını kaybedebilir, elastikiyet dengesi bozulabilir. Cildinizi bu gibi doğal yaşlanma etkilerinden korumak için haftalık belli periyotlarda, peelingleri kullanmayı unutmayın. Sahip olduğu yüksek aktif komplekslerle Dermalogica Daily Superfoliant, cildinizi doğal yaşlanma etkilerine ve dış faktörlere karşı korumayı hedefler.

Leke problemine karşı bakım yapar

Peelinglerin cilt görünümünü düzenlemeye ve görünen lekelere karşı bakım yapmak için de rahatlıkla kullanılabilir.

• Vücuda doğal ışıltı kazandırır ve canlı bir görünüme ulaştırır

Peelingler sahip oldukları yararlı içerikler sayesinde vücuda ışıltı kazandırır ve sağlıklı bir görüntüye ulaştırır. Nuxe Reve De Miel Bal Rüyası Besleyici Vücut Peelingi içeriğindeki birçok farklı bileşenlerle, cilde doğal parlaklık kazandırmaya yardımcı olur. Deneyin ve farkı hissedin.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.