x
0(850) 300 07 88
Sitemizde satılan ürünlerin tamamı, resmi kaynaklı orjinal ürünlerdir. Tüm ürünlerimiz faturalıdır. Son kullanma tarihleri yenidir. Bu konuda %100 güvence veriyoruz.
2017 Mart 21

Cildimiz ve Güneş Koruması 4.5 100

Cildimiz ve Güneş Koruması

     Güneş dünyadaki canlılar için olmazsa olmaz yaşam kaynağıdır. Her ne kadar yaşam için faydalı olsa da yaz aylarının yaklaşmasıyla güneş ışınları daha dik şekilde yeryüzüne ulaştığından güneş ışınlarının cildimize ve vücudumuza olan zararları da artar.

     Güneş ışınları, ultraviyole yani kısa adıyla UV ışınlarının ana kaynağıdır.  Dünyaya ulaşan UV ışınlarının yaklaşık %95’i UVA ve %5’i UVB ışınlarından oluşur. Hem UVA hem de UVB ışınları cilt hücrelerinin DNA’larına hasar verebilir ve bu ışınlara direkt olarak uzun süre maruz kalmak çoğu cilt kanserleri için büyük risk oluşturur. Ciltte güneş yanıklarına sebep olansa UVB ışınlarıdır.

     UV ışınlarının zararlarından tamamen kaçınmak elbette ki mümkün değildir fakat bu zararlar doğru güneş ürünleri ve güneş ışınlarına karşı alınacak önlemlerle en aza indirilebilir. Güneş ürünlerinden özellikle koruyuculuğu yani SPF’i (Sun Protection Factor) yüksek olan ürünler tercih edilmelidir. SPF, güneş koruyucu kullanılmamış ciltte oluşacak kızarıklık süresini, güneş koruyucu kullanılmış durumla kıyaslar. Ten renginin açık olma durumuna göre SPF artmalıdır.

     Güneş koruyucuları içeriğinde bulunan UV filtreleri ile güneş ışınlarını kırar. Titanyum dioksit gibi mineral filtreler cilt yüzeyinde kalarak UV ışınlarına karşı bir kalkan görevi görür. Bu nedenle mineral filtreler içeren güneş ürünlerini tercih etmek iyi bir seçenek olabilir.

     Cildimizin sağlığı için 10:00-16:00 saatleri arasında direkt güneşe maruz kalmamaya ve güneşten korunmaya dikkat etmeliyiz. Mutlaka güneş koruyucu ve UV filtreli bir güneş gözlüğü kullanmalı, geniş çerçeveli bir şapka tercih etmeliyiz. Sadece yazın değil her mevsimde, hava bulutlu olsa dahi güneş ışınlarının bize ulaştığını unutmamalıyız.

Bionnex Preventiva Çocuk Güneş Kremi Max Spf100 50ml

Bionnex Preventiva Güneş Kremi Max Spf100 50ml

Bionnex Preventiva Güneş Spreyi Spf50 150ml

Tüm Bionnex ürünlerini incelemek için tıklayınız.

Paylaş
Beğen
E-posta Üyeliği Yeniliklerden haberdar olmak için e-posta bültenlerine üye olun.
Dermoeczanem.com © 2014 Tüm Hakları Saklıdır
Dermoeczanem.com dermokozmetik, Cilt bakım, Anne ve Bebek ürünleri online satış sitesidir. Ürünlerin tamamı güvencemiz altındadır. Reçete ile verilmesi zorunlu olan hiç bir ürün satılmaz. Dermoeczanem.com, Türkiye’nin en güvenilir, en hızlı , en hesaplı, en ucuz, dermokozmetik, anne bebek ürünleri, cilt bakımı, makyaj ürünleri satan online eczane sitesidir.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.